10 работи кои најмногу го вознемируваат секој хороскопски знак


ОВЕН НАЈМНОГУ ГО ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓе кои се сопнуваат додека одат

2. Неодговорени телефонски повици

loading…

3. Мобилни телефони и апарати што не работат

4. Животните во кафез

5. Луѓето кои објавуваат интимни работи на социјални мрежи

6. Луѓето што разговараат половина час пред да стигнат до поентата на разговорот

7. Лошо танчери

8. Луѓето кои не знаат да се облечат соодветно за приликата

9. Каснење на воз, автобус и авион

10. Народна музика

БИК НАЈМНОГУ ГО ВОЗНЕМИРУВА:

1. Самобендисани личности

2. Неорганизираност и неред

3. Искината облека

4. Лош кувар

5. Некултурно однесување во јавност

6. Обраќање до јавноста

7. Луѓе кои не користат дезодоранс

8. Шала на туѓа сметка

9. Чувство дека не се доволо паметни или дораснати за ситуацијата

10. Лоша храна и лош однос кон цените и квалитетот

БЛИЗНАЦИ НАЈМНОГУ ГИ ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓе без смисла за хумор

2. Ако не им се посвети внимаие кое го заслужуваат

3. Расипан часовник или будилник кој не ги разбудил

4. Лош пијалок

5. Неудобни чевли, особено оние во кои неможе да танцуваат

6. Луѓе кои бавно зборат

7. Луѓе кои бавно одат

8. Песимизам

9. Луѓе кои зависат од некого или нешто

10. Неможност за употреба на технологијата.

РАК НАЈМНОГУ ГО ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓето кои доаѓаат рано или порано пред да се договорат

2. Волна и други материјали од кои кожата ве чеша

3. Спиење на кауч или лош кревет

4. Топлина

5. Лош фустан

6. Туѓи критики

7. Насилни филмови, па дури и сцени на насилство меѓу луѓето

8. Небрлагодарни деца

9. Губење на очила за сонце или обични очила

10. Луѓе кои незаслужно ќе дојдат со слава.

ЛАВ НАЈМНОГУ ГО ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓето кои се облекуваат подобро од нив

2. Луѓето кои возат подобар автомобил од нив

3. Игнорирање

4. Поттикнување на љубомора

5. Студ

6. Топлина

7. Присилно одење во црква

8. Тоа што треба да бидат во затворен простор, а надвор е убав и сончев ден

9. Луѓето кои им кажуваат дека треба да “забават”

10. Ако не можат да флертуваат или да им се забрани тоа.

ДЕВИЦА НАЈМНОГУ ЈА ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓето кои се неуредни или неорганизирани

2. Неодговорени телефонски повици

3. Доцнење на другите

4. Неплаќањето на даноците, сметките и завршување на обврските

5. Не враќање на позајмени работи

6. Губење време на неважни работи

7. Непознавање граматика

8. Прекумерно користење пцовки

9. Емоционални јавни сцени

10. Стенд ап комичари.

ВАГА НАЈМНОГУ ЈА ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓе кои им кажуваат да запрат музика

2. Луѓе кои се преправаат дека се подобри отколку што се

3. Измет од куче во парковите и на ливадите

4. Крадци

5. Суровост кон животните

6. Луѓето кои не се трудат околу пријателство

7. Секс за една ноќ

8. Лоши фризури

9. Било каква зависност, а најмногу од лекови

10. Некултурно изразување.

СКОРПИЈА НАЈМНОГУ ЈА ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓе кои ќе позајмат нешто и никогаш не го враќаат

2. Љубовниците кои не се страстни

3. Ако нивниот партнер е навистина љубоморен

4. Ако некој е подобар од било кој од нив во било која задача,

5. Луѓето кои си играат со храна

6. Ако станат жртва на трачеви

7. Наводи дека се неверни

8. Луѓето кои ги следат премногу трендовите

9. Луѓето кои тврдат дека се видовити или имаат натприродни моќи

10. Луѓе кои се паркираат на две паркинг места.

СТРЕЛЕЦ НАЈМНОГУ ГО ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓето кои се жалат премногу

2. Гужва или хаос од секаков вид

3. Сопатници кои се разболуваат

4. Доцнење

5. Луѓето кои се плашат да преземат ризик

6. Наводи за лошо управување со пари

7. Луѓето кои очекуваат да бидат точни

8. Изгубен багаж

9. Злоупотреба на животни

10. Тврдоглави луѓе.

ЈАРЕЦ НАЈМНОГУ ГО ВОЗНЕМИРУВА:

1. Самобендисани без покритие

2. Позајмување пари

3. Луѓе кои не си стојат на зборот

4. Оние без цврст став

5. Родителите кои не ги дисциплинираат своите деца

6. Отворена паста за заби

7. Лоши фризури

8. Мажите кои се грижат премногу за изгледот

9. Пасивни и мрзливи луѓе

10. Обвинувајќи за нешто што не се виновни.

ВОДОЛИЈА НАЈМНОГУ ЈА ВОЗНЕМИРУВА:

1. Досадни луѓе

2. Разговорите за минатото

3. Психијатри

4. Трачеви и измислување

5. Луѓето кои не се практични, туку знаат се само во теорија

6. Недостаток на лојалност

7. Валкани раце

8. Примитивен начин на размислување

9. Прекумерни очекувања на другите

10. Игнорирање.

РИБИ НАЈМНОГУ ГИ ВОЗНЕМИРУВА:

1. Луѓе кои го привлекуваат вниманието со гласна смеа

2. Луѓе кои бегаат од кавга

3. Голема топлина

4. Алкохоличари

5. Бавни возачи

6. Суровост кон животните

7. Мешање во туѓи проблеми

8. Осуда

9. Суровост кон децата

10. Несовесност кон животната средина.


Ви се допаѓа? Сподели со твоите пријатели!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format