Бик


Конечно! Долго време чекате некое признание за вашата тешка и добро завршена работа, а во понеделникот конечно ќе ја добиеш! Како да се однесуваш кога ќе добиеш награда и сите пофалби? Остани скромни. Остани искрени. Едноставно, знаеш како! Се разбира, прашањето сега е да побараме повеќе. Особено ќе размислите за тоа во среда и четврток. Покрај целиот успех што го сакавте, што навистина го сакате? Петок храбро се посвети на вашиот креативен проект и само оди напред. Плус, за време на викендот можете исто така да го разгледате овој проект. Можеби ова е твојата нова работа?


Ви се допаѓа? Сподели со твоите пријатели!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format