Близнаци


Во понеделникот, малку дисциплина нема да повреди никого. Нема потреба од формални правила, се разбира, но за да се завршат работите во тоа време, мора да постои дисциплина. Ова ќе биде особено нервозно во вторникот, кога сите околу вас ќе се бркаат како безглавни мажи, наместо да се соочуваат со предизвици. Бидете мирни, снаодливи и фокусирани. Каде ќе ви донесе сето ова, тоа не е лудо, но вие сте природен лидер и оваа недела ќе го покажете. Конечно, добиваш сè што сакаш. Ќе добиете сето тоа, оваа недела!


Ви се допаѓа? Сподели со твоите пријатели!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format