Овој хороскопски знак тешко реализира љубовни врскиНивната најголема доблест е човештвото, и тие се чувствуваат најдобро кога се опкружени со најблиските и животните.

Кога размислувате за Девици, првото нешто што веројатно ви доаѓа на ум е нивната постојана потреба за критики и чувствителност.

Сепак, не е сè толку црно. Иако даваат впечаток на ладни и тешки луѓе, кај Девиците на крајот на доблеста тие секогаш преовладуваат.

Тие се многу педантни, способни за сите форми на комуникација и се родени перфекционисти..

Тие бараат амбициозна, упорна и, што е најважно, уредна личност. Тие не го издржуваат нередот.

Нивната најлоша страна се рефлектира во неуспешните љубовни врски, поради што многу често ги дефинираат како ладни, критични и недостапни лица, кои во секојдневниот живот не е случај.


Ви се допаѓа? Сподели со твоите пријатели!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format