Скорпија


Вие не мора секогаш да бидете оној кој им помага на сите и се обидува да го спаси светот. Ова не е твоја работа (барем не оваа недела!). Ако не ја напуштате куќата во понеделникот – привлечноста на креветот е неодолива како добар филм или книга (и немате друга обврска или работа) – размислете за да потрошите еден ден правејќи го она што те прави среќно во тој момент. Во вторник и среда веќе е повикан. Стани на нозе и почнете да ги добивате вашите соништа. Иако нема да има многу оваа недела, ќе има настани во твојот ум. Во петокот, може да размислите за иднината и нешто што ќе ве однесе денови и денови размислување.


Ви се допаѓа? Сподели со твоите пријатели!

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format